لیست اخبار صفحه :1
 بیماری های قلبی در جوانان
انواع بیماری های قلبی در جوانان

بیماری های قلبی در جوانان

بیماری قلبی عروقی (CVD)، اصطلاح جامعی است که برای تمام شرایطی که قلب و رگ های خونی را درگیر می کنند، به کار می رود. اغلب اوقات تصور می شود که فقط افراد مسن به بیماری های قلبی عروقی دچار می شوند. در حالی که این بیماری، در نوجوانان و جوانان بیشتر از حد تصور شایع است و می تواند تمام افراد را در هر گروه سنی درگیر کند. در ادامه مطلب، انواع بیماری های قلبی در جوانان مورد بررسی قرار می گیرد.

واریس و بیماری قلبی: واریس باعث سکته و تپش قلب می شود؟
واریس و بیماری قلبی

واریس و بیماری قلبی: واریس باعث سکته و تپش قلب می شود؟

از آنجا که رگ‌های واریسی برای سلامتی فرد خطرناک هستند لذا برای پیشگیری از درد شدید، تورم یا بروز عوارض ثانویه مانند لخته‌های خون و فشار خون بالا که می‌تواند به طور غیرمستقیم منجر به بروز مشکلات قلبی شود بایستی سریعاً به یک پزشک با تجربه مراجعه کرده و وضعیت وی ارزیابی شود. پزشک می‌تواند نکات مربوط به پیشگیری از ابتلا به واریس و سایر مشکلات مربوط به رگ‌ها را ارائه داده و وضعیت بیمار را ارزیابی و معالجه کند.

اطلاعاتی درباره ی داروی "ایزوسورباید دی نیترات"
مطلب آموزشی

اطلاعاتی درباره ی داروی "ایزوسورباید دی نیترات"

قرص ایزوسورباید دی نیترات در گروه دارویی نیترات‌ها قرار دارد و برای پیشگیری از توسعه درد قفسه سینه (آنژین) استفاده می‌شود. گاهی اوقات این دارو همراه با سایر داروها برای افراد مبتلا به نارسایی قلبی تجویز می‌شود.

آخرین بروز رسانی : 29 آذر 1400